ŘÍJEN 2016

Pokladna je otevřena: PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8 - 17 hodin a PÁTEK 8 - 15 hodin a vždy 1 hodinu před představením!

Vstupenky je možné zakoupit nově v internetovém předprodeji a také v Turistickém informačním centru (Náměstí Přemyslovců 165).

Rezervace vstupenek je na tel.: 325 512 253, Obchodní oddělení divadla 325 511 210.

POZOR!!!

Vstupenky rezervujeme pouze na 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!

Prosíme všechny návštěvníky divadla, aby svá místa v hledišti zaujali včas a nerušili svým pozdním příchodem ostatní diváky a účinkující!

PŘÍSNÝ ZÁKAZ VSTUPU DO HLEDIŠTĚ S JÍDLEM A PITÍM!

3.10.2016

19.00

SLUNCE, SENO, JAHODY A PÁR FACEK

130,- Kč, senioři nad 60 let 20,- Kč

V rámci akce RADNICE SENIORŮM! Vstupenky se slevou lze nakoupit pouze na pokladně divadla nebo v Informačním centru po předložení OP.

Divadelní zpracování známé filmové předlohy Zdeňka Trošky.

Hrají: Eva Stezková, Petr Kurtiš, Václav Štych, Jana Štychová a další.

Režie: Vít Špinka

Produkce: DS Hálek

5.10.2016

19.30

A/ AFRICKÁ KRÁLOVNA

390,- Kč

Těžko by se hledal nesourodější pár než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností,. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku. Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti.

Hrají: Linda Rybová a Hynek Čermák

Režie: Viktorie Čermáková

Produkce: Divadlo Palace

6.10.2016

19.30

CAVEMAN

350,- Kč

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

4. a 5.řada v přízemí a 3. a 4.řada na balkoně je prodeji v síti TICKETPRO.

8.10.2016

19.30

PROKLETÍ PAPOUŠKA

90,- Kč

Jedineční Lidoví Taškáři Vás zvou na reprízu hry Prokletí papouška!

Marie Odehnálková je mladá a velmi nadaná zpěvačka. Zrovna slaví derniéru úspěšného muzikálu West Side Story, ve kterém ztvárnila hlavní roli. Režisér ji během večírku nabídne nové angažmá – v neznámé opeře poněkud záhadného názvu Prokletí papouška. Marie s přijetím nabídky váhá, neboť má strach z reakce svého podivínského a nejspíš velmi vlivného přítele. Režisér jí radí opustit ho. A to je vše. To je poslední vzpomínka, kterou si na Marii uchová její kamarádka a kolegyně Anna Vopršálková… Ale co se stalo? Kam zmizela? A kdo za to může? Nevíme. A potom – má vůbec smysl po tom pátrat?

Inspiraci k této hře nám v cyklu Stopy, fakta, tajemství poskytnul dokumentarista Stanislav Motl. Popsal totiž skutečný, 40 let starý případ sboristky Národního divadla Věry Urieové. Ta vystupovala 25. října roku 1974 v opeře Dalibor, po jejímž skončení se vracela tramvají číslo 17 ve směru Braník a… Pak už ji nikdo nikdy neviděl. To je vše, co o osudu této ženy víme – dnes, stejně jako před 40 lety. Případ, tak pozoruhodně chudý na fakta, se stal předmětem mnoha spekulací a vyšetřovacích verzí. Někdo tvrdil, že Věra emigrovala do Rakouska, jiný zas, že ubohou zpěvačku usmrtili vysocí pohlaváři na divokém večírku a zabetonovali kdesi hluboko pod orchestřištěm Národního divadla. Jakýsi údajný svědek prý oné noci zahlédnul na zahradě u domu Věřina přítele kohosi vykopávat veliký rododendron a… Tak bychom mohli pokračovat dál.

Scénář a režie: Michal Douša

Hrají: Iveta Zenklová, Dominika Sabáková, Martin Rakušan, Martin Hanton, Dan Plachý, Eliška Frankeová, David Hanton, Katka Michlová, Dominik Renč, Tomáš Formánek, Martina Strnadová, Gabriela Vránová, Vanda Schwarzová a další

11.10.2016

16.30 - 18.30

INSPIRATIVNÍ KAVÁRNA

Zdarma

Pozvání na první inspirativní kavárnu přijala přední česká psycholožka a inovátorka vzdělávání JANA NOVÁČKOVÁ. Diskuze bude na téma ,,Učení s radostí” aneb o vnitřní motivaci dětí k učení.

MALÁ SCÉNA

12.10.2016

8.30 a 10.00

JEŽIBABY Z BABÍNA

60,- Kč

Dopolední pohádka pro školy a školky.

Autor : Jaroslav Koloděj
V lese Babíně, mezi Poděbrady a Nymburkem, kde žijí dvě ježibaby Klotylda a Matylda, hledá štěstí vandrovník Martin. Obě ježibaby mu namluví, že právě ony jsou jeho štěstím, protože jsou zakleté princezny, a když je Martin vysvobodí, dostane jak dukáty a půl království, tak i jednu z nich za ženu. Aby je osvobodil, musí Martin oběma ježibabám sloužit, má se starat i o vylíhnutí draka, jehož vejce přivezla oběma ježibabám jako dárek poděbradská ježibaba Kordula.
Martin už má skoro namále, protože ježibaby pro něj připravily kouzelnou polévku, po které se má do jedné z nich zamilovat. Vše naštěstí napraví Martinova milá Barunka spolu s labským vodníkem Josefem Tečeto a Hejkalem Hurdálkem. Dračí  vejce uvaří  natvrdo v čarovné polévce, kterou nakonec ochutnají místo Martina obě ježibaby. A Martin konečně pozná, že jeho štěstí je Barunka.

Produkce: A -Z Divadlo Milovice

12.10.2016

19.30

HRDÝ BUDŽES

VYPRODÁNO

Hrají: Barbora Hrzánová, Jarmila Vlčková, Libor Jeník

Dramatizace úspěšné stejnojmenné prózy spisovatelky Ireny Douskové. Hrdinka příběhu, žákyně druhé třídy základní devítileté školy Helenka Součková, nás zkoumavým i naivním pohledem osmiletého dítěte sugestivně provází tragikomickými roky husákovské normalizace, tak jak se na počátku 70. let promítala do světa dětí i dospělých. Na pozadí prostředí školy a divadla v jednom „nejmenovaném“ okresním městě se odvíjí sled komických příhod, trapných zážitků, drobných i větších neštěstí, které malá Helenka nejen prožívá, ale zároveň je s bezprostředností svému věku vlastní hodnotí a komentuje. Barbora Hrzánová – cena THÁLIE 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon za roli Helenky Součkové.

Produkce: Divadlo Příbram

15.10.2016

14.30

MICHAL JE KVÍTKO! - MICHAL NESVADBA

175,- Kč přízemí, 155,- Kč balkon

Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové Samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny!
.. pokropte ho vodou a nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci!
Michal a jeho vystoupení představují jednoduchou formu humoru, založenou na věcech které děti denně obklopují, které znají a jen udiveně sledují co a jak s nimi umí vymyslet jejich kamarád Michal. A proto odchází nejen nadšené a zabavené, ale nesou si v hlavičkách hodně zajímavých nápadů, které rozvíjí fantazii a přitom dávají smysl.
Tak se přijďte bavit s Michalem! Už nyní se na vás moc těšíme!

22.10.2016

14.30

FERDA MRAVENEC

60,- Kč

Dobrodružství Ferdy Mravence, který s pomocí brouka Pytlíka přechytračí zlého pavouka a založí úspěšnou školu jízdy na kolečkových bruslích. Účinkuje: DS Hálek Nymburk

Produkce: DS Hálek

25.10.2016

19.30

VLÁĎA HRON 50

250,- Kč vstupenky

NAROZENINOVÝ KONCERT

Premiéra hudebního pořadu Vladimíra Hrona k jeho 50. narozeninám.
Jako host pořadu vystoupí Lucie Černíková.
Rok 2016 je pro známého televizního a rozhlasového moderátora rokem oslav. Slaví patnáct let na obrazovce, čtvrtstoletí za rozhlasovým mikrofonem a v občance "padesát". Král českých hudebních imitátorů pro tuto příležitost oprášil padesát zásadních písní jeho života, vybral retrospektivní fotky, zásadní videa, přemluvil k duetové spolupráci zpěvačku Lucii Černíkovou, ve studiu nahrál potřebné hudební základy a vyráží na celoroční turné.


31.10.2016

19.30

A/ CYRANO

420,- Kč vstupenky

Autorský muzikál Ondřeje Brzobohatého a Lubomíra Feldeka. Nádherný historický příběh plný hrdosti a lásky, který nikdy nezestárne! Cyrano - muž bez bázně a hany, je legendární postavou, symbolem cti, odvahy a mužnosti, gaskoněc s proslule dlouhým nosem, který se na smrt zamiluje do své sestřenice Roxany. Své city se jí ale neopovažuje přiznat, a tak smutně přihlíží, jak se Roxana zhlédne v krásném, ale hloupém Kristianovi... Touha a nenaplněná láska na pozadí válečných bojů... Silný příběh umocněný romantickými písněmi a famózní hudbou Ondřeje Brzobohatého.

Hrají: Ernesto Čekan, David Gránský/ Přemysl Pálek, Eva Burešová / Kateřina Peřinová-Velebová, Petr Vágner, Martin Sochor, Vojtěch Hájek, Petr Semerád, Michal Roneš, Vojtěch Efler, Tomáš Slavíček, Pavla Procházková, Dagmar Čárová, Pavlína Mourková

Produkce: Divadlo Radka Brzobohatého

Režie: Hana Gregorová

PRODEJ ABONMÁ
12
12.10.2016

PRODEJ ABONMÁ 2017

Prodej na pokladně divadla od 1.11. do 21.12.2016!

STÁVAJÍCÍM ABONENTŮM REZERVUJEME JEJICH MÍSTA DO 14.12.2016!

Cena pololetní abonentky: 1.490,- Kč

PROGRAM ZDE

KOMEDIE3
11
11.10.2016

NOVÉ předplatné - cyklus tří komedií

Prodej od 1.11.2016 na pokladně divadla!

V předplatném jsou 3 komediální představení - PRACHY!!!, SVĚTÁCI a VYSAVAČ

Cena předplatného je 990,- Kč

PROGRAM ZDE

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky a pohádkovou permanentku.

PODMÍNKY REZERVACE VSTUPENEK
18
18.11.2011

Obchodní sděleni divadla:

Vstupenky rezervujeme pouze 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek