ŘÍJEN 2015

Pokladna je otevřena: PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8 - 17 hodin a PÁTEK 8 - 15 hodin a vždy 1 hodinu před představením!

Vstupenky je možné zakoupit v internetovém předprodeji a také v Turistickém informačním centru (Náměstí Přemyslovců 165).

Rezervace vstupenek na tel.: 325 512 253, Obchodní oddělení divadla 325 511 210.

POZOR!!!

Vstupenky rezervujeme pouze na 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!

Na jednu vstupenku nelze rodič + dítě na klín!

MALÁ SCÉNA = foyer divadla, sedadla nejsou číslována!!!

A = abonentní představení

 

PROGRAM ABONMÁ NALEZNETE ZDE!

 

2.10.2015 19.30
A/ KAŽDÝ ROK VE STEJNOU DOBU

380,- Kč

ABONENTNÍ PŘEDSTAVENÍ

Vstupenky budou v prodeji od 14.9.2015.

Osudové setkání dvou lidí, on ženatý, ona vdaná. Brilantní komedie, která oslovila diváky na celém světě. Je v ní víc než lechtivá zápletka a rozverné situace. Rozpětí pětadvaceti let, v němž se mění chování, oblečení i názory obou protagonistů, tvoří kalendář událostí a nálad, které zmítaly v rozmezí let 1951 až 1975 americkou společností.

Hrají: Veronika Freimanová a Zdeněk Žák

Režie: Jiří Menzel

Produkce: Divadlo Bez zábradlí

7.10.2015 19.00

POEZIE PLNÁ PÍSNÍ

120,- Kč vstupenky

Piaf * Šlitr* Seifert* MARTA BALEJOVÁ* Skácel* Kopta* Prévert* Nezval* JIŘÍ TEPER* Brel* Kainar* Hrabě* PETR OŽANA* Borovec atd.

Tento pořad (který by se klidně mohl jmenovat i Písně plné poezie) je speciálním setkáním dvou
nymburských rodáků, šansoniérky Marty Balejové (v doprovodu klavíristy Petra Ožany) a básníka Jiřího Tepera. Oba mají za sebou  dlouhá léta tvorby a nyní by rádi divákům i sobě připomněli své literární a hudební oblíbence, inspirátory, učitele i vzory… Ačkoli půjde už o klasiky žánrů, například Edith Piaf, Jaroslava Seiferta, Jiřího Šlitra, Vítězslava Nezvala, Zdeňka Borovce, Jana Skácela, Jacquese Brela a další, nečekejte rozhodně žádný „mramor“, ale večer plný pohody, úsměvů a živých vzpomínek.

MALÁ SCÉNA

8.10.2015 8.30 a 10.00
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

60,- Kč

Dopolední představení pro školy a školky.

Produkce Divadlo Nymburk s.r.o.

10.10.2015
14.00
MICHAL JE PAJDULÁK

175,- Kč, 150,- Kč vstupenky

Budeme si spolu hrát a vyprávět o našem tělíčku - od hlavy až k patě a naopak. Nohy dáme na ramena, budeme si držet palce, aby nám nespadl kámen ze srdce, třeba rovnou na nohu!

Po celou dobu jsou děti v blízkém kontaktu s Michalem, hrají si s ním a předvádí se! Představení plné překvapení a legrace, malých a velkých loutek a kostýmů včetně dárků ze samolepicí pásky...

Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených diváků.

Můžete čekat spoustu legrace, soutěží, písniček a dárků.

Michal a jeho vystoupení představují jednoduchou formu humoru, založenou na věcech které děti denně obklopují, které znají a jen udiveně sledují co a jak s nimi umí vymyslet jejich kamarád Michal. A proto odchází nejen nadšené a zabavené, ale nesou si v hlavičkách hodně zajímavých nápadů, které rozvíjí fantazii a přitom dávají smysl.

Cena vstupenky: přízemí a lože 175,- Kč, balkon 150,- Kč

 

11.10.2015
14.30
FORBÍNA Č.6

25,- Kč

vstupenky

Premiéra ELIŠKA PŘEMYSLOVNA královna česká - Stáňa Hošková

Dále účinkují: Aleš Misař, Ondra Dovalil, Matyáš Baláš, Maruška Vítů, Ivana Illichmannová, Roman Fischer, Věra Dittrichová, Sylva Triantaffilou, Pavel Douděra, Tomáš Fürbacher a Miky Mejstřík

MALÁ SCÉNA

13.10.2015
19.30
JAZZ V DIVADLE - PETR MALÁSEK

120,- Kč

vstupenky

Nový klubový pořad na malé scéně Hálkova městského divadla.

První díl bude s Petrem Maláskem - známým klavíristou a skladatelem a jeho triem.

 

15.10.2015 18.00 BOHEMIA BALET GALA

120,- Kč, senioři a děti 80,- Kč vstupenky

Bohemia Balet, soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy , tvořený absolventy a studenty školy , uvedl v Hálkově Městském divadle v Nymburce již celou řadu představení, která se setkala u publika s velkým ohlasem. Proto připravuje dramaturgie vystoupení souboru i na sezonu 2015/16. Ukázky klasického, moderního i lidového tance.

Program:

Klasická symfonie, V mlhách /hudba L.Janáček, choreografie Petr Zuska/, Hommage a la vie/ hudba koláž, chor. Bérangere Andreo/, Vnuknutí /hudba Max Richter, Hauschka, chor. Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar/


22.10.2015
19.30
PROKLETÍ PAPOUŠKA

120,- Kč

vstupenky

Marie Odehnálková je mladá a velmi nadaná zpěvačka. Zrovna slaví derniéru úspěšného muzikálu West Side story, ve kterém ztvárnila hlavní roli. Režisér ji během večírku nabídne nové angažmá – v neznámé opeře poněkud záhadného názvu Prokletí papouška. Marie s přijetím nabídky váhá, neboť má strach z reakce svého podivínského a nejspíš velmi vlivného přítele. Režisér jí radí opustit ho. A to je vše. To je poslední vzpomínka, kterou si na Marii uchová její kamarádka a kolegyně Anna Vopršálková….ale co se stalo? Kam zmizela? A kdo za to může? Nevíme. A potom – má vůbec smysl po tom pátrat…?
Inspiraci k této hře nám v cyklu Stopa, fakta, tajemství poskytnul dokumentarista Stanislav Mottl. 
Popsal totiž skutečný, 40 let starý případ sboristky Národního divadla Věry Urieové. Ta vystupovala 25. října roku 1974 v opeře Dalibor, po jejímž skončení se vracela tramvají číslo 17 ve směru Braník a…pak už ji nikdo nikdy neviděl. To je vše, co o osudu této ženy víme – dnes, stejně jako před 40 lety. Případ, tak pozoruhodně chudý na fakta, se stal předmětem mnoha spekulací a vyšetřovacích verzí. Někdo tvrdil, že Věra emigrovala do Rakouska, jiný zas, že ubohou zpěvačku usmrtili vysocí pohlaváři na divokém večírku a zabetonovali kdesi hluboko pod orchestřištěm Národního divadla. Jakýsi údajný svědek prý oné noci zahlédnul na zahradě u domu Věřina přítele kohosi vykopávat veliký rododendron a…tak bychom mohli pokračovat.

Scénář a režie: Michal Douša

Hrají: Iveta Zenklová, Dominika Sabáková, Martin Rakušan, Martin Hanton, Dan Plachý, Eliška 
Frankeová, David Hanton, Katka Michlová, Dominik Renč, Tomáš Formánek, Martina Strnadová, 
Vanda Schwarzová a další

Produkce: DS JeLiTa

23.10.2015
17.00
NOCTURNO PRO HELENU KOHOUTOVOU

30,- Kč

vstupenky

Literární večer ke 110. výročí narození nymburské básnířky.
Autor scénáře: Jan Řehounek
Účinkující: Helena Svobodová, Jana Štychová, Jan Řehounek a žáci ZUŠ Bohuslava Matěje Černohorského v Nymburce
K prodeji bude připraven výběr z díla "Světlo naděje", vydaný společně s městem Poděbrady
Hostem večera bude starosta města Poděbrad PhDr. Ladislav Langr

MALÁ SCÉNA

24.10.2015
14.30
DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ

60,- Kč

vstupenky

Pohádka o princi, který si šel hledat do světa princeznu z obrazu. Díky svým novým přátelům jí dokázal vysvobodit ze zakletí zlého černokněžníka.
Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.

27.10.2015
19.00
155 LET DS HÁLEK

vstupné dobrovolné

Setkání členů a přátel souboru na malé scéně.

Program:

rekapitulace období let 2010 - 2015, foto a video ukázky, ocenění významných členů souboru, prodej publikací o DS Hálek Nymburk, povídání s Kateřinou Macháčkovou o jejích divadelních předcích z Nymburka, konceret skupiny Lážo Plážo

 

 

 

Divadelní etiketa

  • Do divadla přicházíme vždy včas, abychom si v klidu mohli odložit v šatně a usadit se na svá místa. Jestliže se opozdíme, požádáme uvaděčku, aby nás usadila tam, kde budeme nejméně rušit svým příchodem. Slušnost je počkat do přestávky.
  • Nejlépe ještě v šatně vypínáme mobilní telefony.

  • Při představení nejíme ani nepijeme, netelefonujeme, nefotíme ani nenatáčíme produkci.

  • Po začátku představení již nekonverzujeme, a to ani šeptem, nenakláníme k sobě hlavy a v žádném případě nešustíme pytlíky od bonbónů. Cokoliv žvýkat a cumlat je v hledišti neslušné.
  • Tleskáme vždy po skončení jednání, po němž následuje přestávka. Při závěrečné děkovačce tleskáme, dokud se zvedá opona. V divadle se tleská co nejvíce, je to odměna hercům za jejich odvedený výkon.  Během děkovačky neodcházíme, je to nezdvořilé vůči těm, kteří účinkovali. Na konci představení tleskáme vždy, i když se nám nelíbilo, v takovém případě tleskáme alespoň krátce.
UPOZORNĚNÍ!!!
01
01.10.2015

ZAČÁTEK PŘEDSTAVENÍ BOHEMIA BALET GALA JE V 18.00 HODIN!

Omlouváme se za tiskovou chybu ve zpravodajích.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky, pohádkovou permanentku a vstupenky zakoupené přes systém Ticketstream.

PODMÍNKY REZERVACE VSTUPENEK
18
18.11.2011

Obchodní sděleni divadla:

Vstupenky rezervujeme pouze 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek