ŘÍJEN 2014

Na programu se stále pracuje. Sledujte aktualizace!

Pokladna je otevřena: PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8 - 17 hodin a PÁTEK 8 - 15 hodin a vždy 1 hodinu před představením!

Vstupenky je možné zakoupit nově v internetovém předprodeji a také v Turistickém informačním centru (Náměstí Přemyslovců 165).

Rezervace vstupenek na tel.: 325 512 253, Obchodní oddělení divadla 325 511 210.

POZOR!!!

Vstupenky rezervujeme pouze na 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!

Na jednu vstupenku nelze rodič + dítě na klín!

Prosíme všechny návštěvníky divadla, aby svá místa v hledišti zaujali včas a nerušili svým pozdním příchodem ostatní diváky a účinkující!

MALÁ SCÉNA = foyer divadla, sedadla nejsou číslována!!!

A = abonentní představení

 

 

 

 

PROGRAM ABONMÁ NALEZNETE ZDE!

 


2.10.2014 18.00

BOHEMIA BALET - CARMINA BURANA

120,- Kč, senioři a děti 80,- Kč

Světoznámá kantáta Carla Orfea Carmina Burana v choreografickém pojetí Ivanky Kubicové a v podání Bohemia Baletu zachovává základní myšlenku Orffova díla, není avantgardním experimentem. Taneční pohyb vychází z kořenů lidového tance a přirozeného pohybu, jehož charakter a podoba je tvarována fascinujícími rytmickými strukturami Orffovy hudby a texty středověkých písní potulných mnichů.. Celé dílo uvádí postava Smrtky, jež za sebou vede procesí smrtelníků. Týž obraz se opakuje v závěru díla, kdy se znovu vrací úvodní píseň. Mezi těmito dvěma procesími se odehraje celá mozaika obrazů a nálad, v nichž se objevují různé postavy – žebraví mniši, pijáci v taverně, karbaníci, trhovci, ženy, báby, dívky a chlapci a ovšem Smrtka, do jejíž náruče, od momentu našeho zrození, pomalu spějeme

+ druhé jednání Labutího jezera


4.10.2014
14.30
ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

60,- Kč

Sobotní pohádka pro děti.

Klasické provedení známé a oblíbené pohádky pro děti, plné krásných písní. Po kletbě zlou sudičkou zachraňuje spící princeznu a celé království krásný princ.

Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.


8.10.2014
18.00
FORBÍNA Č. 3

50,- Kč

MALÁ SCÉNA

Nymburské Nové divadelní studio uvádí pořad - Herci baví publikum

V ukázkách z her účinkují:

Králobraní od L.Langra - Bedřiška Rybáčková, Zdenek Havlas, Miky Mejstřík j.h., DS Jiří z Poděbrad

Dvě vdovy - Sylva Triantafillou, Věra Dittrichová, div. Spolek Tesseris

Lakomec od Moliera - Miky Mejstřík, Věra Dittrichová, Jarda Šturma, Maruška Vítů, Matyáš Baláš, div. Studio Nymburk

Loutka - Petr Pištěk - herec a loutkař

Tomáš Fürbacher - kytara, zpěv

Dva pod mostem a zbytek na něm - František Černý a Jiří Jeník, režie Zdenek Piskáček, DS Klicpera Sadská

Večerem provází Amálka Stehnová.

11.10.2014
19.30
PAŠÁCI & HADI

120,- Kč

Na motivy Čapkova R.U.R., podle scénáře Michala Douši a chlapců z undergroundového plátku nazvaného ZDUŘ a v režii Oskara Holoubka uvádí DS JeLiTa novou divadelní hru -Pašáci & Hadi.

Rabbi Löew, doktor Frankenstein či průmyslník Rossum - ti všichni jsou v dějinách literatury známí svou posedlostí stvořit umělého člověka, bytost dokonalou, absolutně poslušnou a nadlidskou svými vlastnostmi i schopnostmi. Nyní bude dějištěm zrodu nadčlověka místo,kam takový tvor již z podstaty věci patří - střední škola. Do práce se totiž dala temná osoba v bílém plášti, Doyle, a její největší pomocník, technická finesa sovětské éry dataprojektorů- MEOTAR. Z předchozích zkušeností v klasických dílech jsme poučeni, že podobné pokusy nedopadaly dobře a není důvod se domnívat, že tento výbušný koktejl by mohl skončit jinak...Divadelní soubor Jedinečných Lidových Taškářů vás tímto zve na komediálně laděný horor ze střední školy, kde se blbost stala principem a kde účel posvětil všechny prostředky.

Hrají:Vanda Schwarzová, Aneta Mýtová, Filip Roskovec, David Hanton, Daniel Plachý, MartinHanton, Tereza Haníková, Eliška Frankeová, Dominik Renč, Tomáš Formánek, Žaneta Martínková, Dominika Sabáková, Karolína Kropáčková, Daniel Mrkvička, Milan Kyncl, Michal Douša, Martin Fritzl a další!

VSTUPENKY JSOU JIŽ V PRODEJI!!!

13.10.2014
19.30
CAVEMAN

350,- Kč

Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou one man show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví.

4. + 5.řada přízemí a 3. + 4.řada balkon jsou v prodeji v síti TICKETPRO.

VSTUPENKY JSOU JIŽ V PRODEJI!!!


16.10.2014
8.30 a 10.00
PRINC BAJAJA

60,- Kč

Dopolední pohádka pro školy a školky.

18.10.2014
14.30
ČERT A KÁČA

60,- Kč

Sobotní pohádka pro děti.

Úsměvné představení o hubaté Káče, chytrém ovčákovi a napálených čertech s písničkami Antonína Hlavičky.

Napsal: Jiří Teper, Režie: Adolf Toman, Hudba: Antonín Hlavička

Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.

Hrají: Tereza Tomanová, Lukáš Toman Paclt, Jaroslav Šturma, Miky Mejstřík a Jiří Vetešník

22.10.2014
19.30
VEČERY V KLUBU

120,- Kč

Talkshow Jardy Kříže a Davida Šitavance.

Povídání s hosty a hudebním doprovodem.

Hosté:

Luboš SUCHÁNEK - zpěvák Komunálního odpadu

Ivana RYCHETSKÁ - vedoucí oddílu nohejbalu

Lukáš LIPTÁK - triatlonista

Hudebním hostem večera bude kapela KŘÍDLA z Neratovic

Malá scéna

23.10.2014
19.30
VYHAZOVAČI - A

340,- Kč

Představení (nejen) pro mladé...Neuvěřitelně vtipný a nesmírně lidský příběh, především pro mladší publikum, se točí kolem disco clubu Cinders. Čtyři vyhazovači, na první pohled tvrdí a ostřílení chlapíci, kteří se musí pohotově rozhodnout, náctiletí hoši připravující se na svůj velký večer, roztomilé nakadeřené slečny užívající si narozeninovou párty, 1 kněz, 2 rapeři a mnoho dalších postav ztvárněných čtyřmi zpívajícími herci. Komická paleta lidských charakterů, z nichž ovšem každý nabízí svůj osobitý příběh. Energií sršící hudební komedii doplňuje skvělá hudba a písně Ondřeje Brzobohatého.

Hrají: Ondřej Brzobohatý/Přemysl PálekErnesto ČekanVojtěch HájekPetr Vágner

Produkce: Divadlo Radka Brzobohatého

Autor: John Godber, režie: Marián Kleis, hudba: Ondřej Brzobohatý

DOPRODEJ VOLNÝCH VSTUPENEK OD 15.9.2014!


25.10.2014
19.00
10 let skupiny CROSSBAND

120,- Kč ,

vstupenky

Výroční koncert + host kapela Berušky

POZOR!!!!

REZERVACE STOLU NENÍ MOŽNÁ! Pro více informací volejte 325 512 253.

Přátelé, kamarádi, fanoušci,

dne 25.10. se spolu s vámi chystáme oslavit 10 let kapely CROSSBAND. A byli bychom rádi, aby tu po té oslavě zbylo něco hodnotného, co nám tento okamžik bude navždy připomínat. Co takhle za každý rok existence kapely vysadit jeden strom? Pomůžete nám vysadit v Nymburce nový dubový háj? Potěší nás, když se tohoto sázení zúčastníte - ať už se přijdete jen podívat, pomůžete nám sázet, a nebo se rozhodnete zasadit svůj vlastní strom do "Crossbandího háje". Když pak budete potřebovat někoho poslat do háje, můžete mu dát přesné souřadnice.

Ano, je to tak - máme pro tuto akci připraveny krásné duby a vy máte možnost stát se patronem Crossbandího háje a vedle "našich" památečních stromů si vysadit své vlastní, které si můžete na pokladně divadla zakoupit (nutno zaplatit předem na pokladně, strom vám v den akce dovezeme na místo sázení). Cena za strom a opěrný kůl je 550,- Kč, nářadí vám půjčí náš zahradník Vítek, ruce musíte mít vlastní. Spolu s námi pak svůj strom zasadíte a ten se na dlouhé desítky let stane trvalou součástí Nymburka. U každého stromu bude vyvěšena informační cedulka se jménem stromodárce. Vaše jméno a také fotka toho, jak svůj Crossbandí dub sázíte, bude i na našem webu www.crossband.cz.

Sejdeme se v den koncertu - 25.10.2014 v 15.00 - na sídlišti v Jankovicích u prodejny potravin Jednota (roh ulic Sadová a Jankova).

Komu bude v cestě radit chytrý mobil, navigace či zkušený kamarád cestovatel, zde jsou souřadnice:

50.1911192°N, 15.0302944°E
50°11.46715'N, 15°1.81767'E
50°11'28.029"N, 15°1'49.060"E

Těšíme se na oslavu s vámi!

CROSSBAND

Malá scéna

 

Divadelní etiketa

  • Do divadla přicházíme vždy včas, abychom si v klidu mohli odložit v šatně a usadit se na svá místa. Jestliže se opozdíme, požádáme uvaděčku, aby nás usadila tam, kde budeme nejméně rušit svým příchodem. Slušnost je počkat do přestávky.
  • Nejlépe ještě v šatně vypínáme mobilní telefony.

  • Při představení nejíme ani nepijeme, netelefonujeme, nefotíme ani nenatáčíme produkci.

  • Po začátku představení již nekonverzujeme, a to ani šeptem, nenakláníme k sobě hlavy a v žádném případě nešustíme pytlíky od bonbónů. Cokoliv žvýkat a cumlat je v hledišti neslušné.
  • Tleskáme vždy po skončení jednání, po němž následuje přestávka. Při závěrečné děkovačce tleskáme, dokud se zvedá opona. V divadle se tleská co nejvíce, je to odměna hercům za jejich odvedený výkon.  Během děkovačky neodcházíme, je to nezdvořilé vůči těm, kteří účinkovali. Na konci představení tleskáme vždy, i když se nám nelíbilo, v takovém případě tleskáme alespoň krátce.
POZOR!
16
16.10.2014

V pondělí 27.10.2014 bude divadlo zavřené z důvodu dovolené.

Děkujeme za pochopení.

III. DIVADELNÍ GALA PLES 2015
08
08.10.2014

Hálkovo městské divadlo Nymburk Vás srdečně zve na III. DIVADELNÍ GALA PLES 2015, který se uskuteční v Obecním domě v Nymburce dne 17.1.2015 od 20:00 hodin.

O hudební doprovod večera se opět postará jedinečné seskupení GOLDEN BIG BAND PRAGUE, které vystupuje pouze na výjimečných akcích jako je festival Cirkus Cirkus, Společenský ples v Lucerně, Pořady ČT a další.

Připraven je i bohatý doprovodný program.

Prodej vstupenek pouze na pokladně divadla!

Cena vstupenky: sezení 250,- Kč, stání 150,- Kč

POHÁDKOVÁ PERMANENTKA
07
07.10.2014

Ušetřete na vstupném!

Permanentka zahrnuje 10 vstupů na sobotní odpolední pohádky. Po předložení permanentky na pokladně divadla Vám bude vystavena vstupenka na vybranou pohádku. Platnost permanentky do 30.5.2015!

Permanentka je přenosná, můžete ji zapůjčit jiné osobě.

Prodej permanentek pouze na pokladně divadla od 8.září 2014. Cena 500,- Kč.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky, pohádkovou permanentku a vstupenky zakoupené přes systém Ticketstream.Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek