LISTOPAD 2014

Pokladna je otevřena: PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8 - 17 hodin a PÁTEK 8 - 15 hodin a vždy 1 hodinu před představením!

Vstupenky je možné zakoupit v internetovém předprodeji a také v Turistickém informačním centru (Náměstí Přemyslovců 165).

Rezervace vstupenek na tel.: 325 512 253, Obchodní oddělení divadla 325 511 210.

POZOR!!!

Vstupenky rezervujeme pouze na 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!

Na jednu vstupenku nelze rodič + dítě na klín!

MALÁ SCÉNA = foyer divadla, sedadla nejsou číslována!!!

A = abonentní představení


PROGRAM ABONMÁ NALEZNETE ZDE!

 


1.11.2014 14.30

PŘÍBĚHY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

60,- Kč

Pohádky na motivy stejnojmenné knihy Jiřího Kahouna.

Hlavními postavami jsou občas poněkud neposlušní čmeláčí kluci Čmelda a Brumda, krom nich můžeme vidět další hrdiny převážně z hmyzí říše.

Režie a úprava původní předlohy: Vítek Špinka

Produkce: DIVADELNÍ SOUBOR HÁLEK

4.11.2014
19.30
SLAVNOSTI SNĚŽENEK

100,- Kč

Divadelní soubor Hálek Nymburk uvádí obnovenou premiéru divadení hry Slavnosti sněženek podle knižní předlohy Bohumila Hrabala.

100. výročí narození Bohumila Hrabala

6.11.2014
19.30
OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ - A

360,- Kč

Zoufale jedovatá tragikomedie o odvrácené straně lásky

Brilantní tragikomedie o jednom svérázném manželském páru z pera italského dramatika Daria Fo (nositele Nobelovy ceny za literaturu) a jeho ženy Franky Rame je hereckou příležitostí pro dva vynikající herce – Janu Krausovou a Karla Rodena.

Komedie je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se při komicky neohrabaném hledání lásky a souznění v partnerském životě ubíjí navzájem. Především však diváci mohou prostřednictvím smíchu, při úzkostlivém střetávání v konfliktních situacích, proniknout do nitra těchto postav a oblíbit si je i s jejich slabostmi a nedokonalostmi.

Hrají: Karel RodenJana Krausová a Marian Roden

Produkce: Studio DVA

Autor: Dario Fo a Franca Rame, režie: Patrik Hartl

Délka představení: 1 hod. 40 min. vč. přestávky


9.11.2014
15.00
MICHALOVI MAZLÍČCI

přízemí a lože 175,- Kč, balkon 149,- Kč

aneb

"Michale, když máš na opasku ještě dvě volné dírky za přezkou, tak si nehraj na to, že jsi už dospělý!"

Michal si myslí, že už je moc velký na to, aby si hrál s dětmi. Jeho "plyšáci", největší mazlíčci, ho ale přesvědčí o tom, že z malého kluka ještě nevyrostl a hrát si s nimi může klidně dál.

...Michal v Mazlíčcích představuje svoje miláčky ze zvířecí říše. Děti se prostřednictvím tohoto představení na chvilku zastaví i na klidném místě v pralese v Africe, ale pak už rychle zase zpátky do Michalova pokojíčku, kde na něj čekají další jeho oblíbení plyšáci ... a spousta jeho vzpomínek do kterých se vrátí spolu s dětmi v sále... Nemůže chybět legrace, soutěže ale ani překvapení ...? Víte, koho má Michal opravdu moc rád, je jeho Miláček a vy ho dobře znáte...?

V představení uvidí děti skutečné hračky, své oblíbené plyšáky, do kterých se zamilují nejen ony, ale také jejich rodiče.

VSTUPENKY JSOU JIŽ V PRODEJI!!!


11.11.2014
19.30
SCREAMERS

260,- Kč

Velice úspěšná česká travesti skupina SCREAMERS,účastník soutěžě Československo má talent opět v
Hálkově divadle se zbrusu novým podzimním pořadem.

13.11.2014
8.30 a 10.00

14.11.2014 od 9.00

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

60,- Kč

Dopolední pohádka pro školy a školky.

U dopoledních představení pro školy a školky není možný předpodej vstupenek. Vždy se raději předem telefonicky informujte o obsazenosti. Vstupenky se v den konání představení prodávají pouze na pokladně divadla. Vstupenka není na konkrétní místo, ale po domluvě s uvaděčkou budete usazeni.

22.11.2014
14.30
O LÍNÉM HONZOVI

60,- Kč

vstupenky

Premiéra nově připravované pohádky.

Pohádkový příběh o Honzovi aneb jak líný Honza ke štěstí přišel.

Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.

Scénář a režie: Jaroslav Kříž

Hudba: Jiří Beneš

Hrají: Ondřej Kubina, Katka Šonská, Jaroslav Šturma, Lukáš Toman Paclt, Miky Mejstřík, Amálka Stehnová


24.11.2014
19.30
MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD

350,- Kč

VYPRODÁNO

Monodrama Irky Aronové, v němž exceluje Eliška Balzerová, je obratně napsaný, zábavný a hodně ironický text. Má ale i hořká a smutná místa. Od svého uvedení ve Viole již dosáhl přes stovku repríz. Diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností. Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo. Hrdinčiny životní peripetie jsou zde vylíčeny s osvobozujícím nadhledem, její boj se samotou a hledání nového smyslu života překvapivě nesklouznou do citového vydírání diváků. Inscenace s emocemi jen tak lehounce koketuje, aby co nejlépe vyšly zvraty situací a kontrasty. Balzerová přes dvě a půl hodiny neopustí jeviště a s úžasnou lehkostí dokáže udržet pozornost diváků, dostat je tam, kde je chce mít. Vývoj postavy má přesvědčivě vybudovaný, všechny trapné situace, které Angelu potkávají, si vychutná s úžasnou hereckou kreativitou a nápaditostí. Stejně mistrovsky ovládá přechody z různých postav, hraje svou suverénní dceru, je vlastní matkou, která se na stará kolena zhlédla v rockové hudbě, snobskou přítelkyní. A samozřejmě i bývalým chotěm, plejádou bizarních nápadníků, psychiatrem. Své metamorfózy herečka podkládá rozmanitými hlasovými kreacemi, posluhovačka trochu připomene osobitou dikci herecké kolegyně Lilian Malkiny, k nezaplacení je i kníkající a chichotající se čínská studentka medicíny. Inscenace také vtipně a nápaditě pracuje s náznakem, kouzelné jsou například scény, kdy Angela tíhne za sebou plyšového psa či jinak s ním komunikuje, Balzerová už má Angelu v krvi, hraje si s ní, vychutnává si ji, je uvolněná, přirozená.


26.11.2014
19.30
VEČERY V KLUBU

120,- Kč

vstupenky

Talkshow Jardy Kříže a Davida Šitavance.

Povídání s hosty a hudebním doprovodem.

Hosté:

Petr BRUKNER - herec, člen divadla Járy Cimrmana

Bronislav KUBA – keramik, autor knihy o Slavnostech sněženek(celé znění: Slavnosti sněženek - lidské osudy a odhalená tajemství v Hrabalově Kersku)
Zdeněk ELIÁŠ - soused a přítel Bohumila Hrabala
Pavel MISÍK - hlavní postava povídky Přátelé, přítel Bohumila Hrabala

Hudebním hostem večera bude báječný kytarista Tomáš BERKA

Malá scéna

27.11.2014
19.30
CHARLEYOVA TETA - A

340,- Kč

vstupenky

DOPRODEJ VSTUPENEK OD 23.9.2014!

Charleyova teta je jednou z nejlépe napsaných komedií všech dob a patří tak do „zlatého fondu“ tohoto žánru. Skýtá výjimečné komediální herecké příležitosti, a to zdaleka nejen v roli Babberleyho, obsahuje řadu velmi překvapivých situací a kromě výrazného hereckého rozehrávání vtipných momentů vybízí k brilantní konverzaci té nejlepší anglické tradice. Mladí spolužáci z oxfordské univerzity Charley a Jack jsou zamilovaní až po uši do Kitty a Amy. Touží se co nejdříve zasnoubit se svými láskami. Ale problém je v tom, že jim chybí oficiální doporučení vážené osoby, jak vyžaduje dobová etiketa. Jako na smilování tedy oba čekají na příjezd Charleyho bohaté tety z Brazílie, aby za její pomoci mohli dosáhnout vysněného cíle. Ovšem teta má zpoždění a Jack s Charleym se tak dostanou do svízelné situace, neboť jejich vyvolené již mají každou chvíli přijít! Všichni začnou být natolik netrpěliví, že realizaci odvážného nápadu již nelze odkládat: jejich záchranou se má stát spolužák lord Babberley, který je obvykle „pro každou špatnost“. Když tedy nakonec chtě nechtě svolí, že bude v přestrojení představovat Charleyovu tetu, aby spolužákům pomohl, vůbec netuší, do jak komplikovaných situací ho to přivede. A co teprve, když se pak objeví i skutečná teta!

Hrají: Ladislav Špiner, Václav Dušek, Jan Musil, Petr Borovec, Dagmar Novotná a další.

Produkce: Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Milan Schejbal

Divadelní etiketa

  • Do divadla přicházíme vždy včas, abychom si v klidu mohli odložit v šatně a usadit se na svá místa. Jestliže se opozdíme, požádáme uvaděčku, aby nás usadila tam, kde budeme nejméně rušit svým příchodem. Slušnost je počkat do přestávky.
  • Nejlépe ještě v šatně vypínáme mobilní telefony.

  • Při představení nejíme ani nepijeme, netelefonujeme, nefotíme ani nenatáčíme produkci.

  • Po začátku představení již nekonverzujeme, a to ani šeptem, nenakláníme k sobě hlavy a v žádném případě nešustíme pytlíky od bonbónů. Cokoliv žvýkat a cumlat je v hledišti neslušné.
  • Tleskáme vždy po skončení jednání, po němž následuje přestávka. Při závěrečné děkovačce tleskáme, dokud se zvedá opona. V divadle se tleská co nejvíce, je to odměna hercům za jejich odvedený výkon.  Během děkovačky neodcházíme, je to nezdvořilé vůči těm, kteří účinkovali. Na konci představení tleskáme vždy, i když se nám nelíbilo, v takovém případě tleskáme alespoň krátce.
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY
20
20.11.2014
TEREMIN (Ivan Trojan a další.)
FEDERER – NADAL (Jakub Prachař, Marek Taclík)
VŠECHNOPARTIČKA (Karel Šíp a Alois Náhlovský)
III. DIVADELNÍ GALA PLES 2015
III. DIVADELNÍ GALA PLES 2015
08
08.10.2014

Hálkovo městské divadlo Nymburk Vás srdečně zve na III. DIVADELNÍ GALA PLES 2015, který se uskuteční v Obecním domě v Nymburce dne 17.1.2015 od 20:00 hodin.

O hudební doprovod večera se opět postará jedinečné seskupení GOLDEN BIG BAND PRAGUE, které vystupuje pouze na výjimečných akcích jako je festival Cirkus Cirkus, Společenský ples v Lucerně, Pořady ČT a další.

Připraven je i bohatý doprovodný program.

Prodej vstupenek pouze na pokladně divadla!

Cena vstupenky: sezení 250,- Kč, stání 150,- Kč

POHÁDKOVÁ PERMANENTKA
07
07.10.2014

Ušetřete na vstupném!

Permanentka zahrnuje 10 vstupů na sobotní odpolední pohádky. Po předložení permanentky na pokladně divadla Vám bude vystavena vstupenka na vybranou pohádku. Platnost permanentky do 30.5.2015!

Permanentka je přenosná, můžete ji zapůjčit jiné osobě.

Prodej permanentek pouze na pokladně divadla od 8.září 2014. Cena 500,- Kč.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky, pohádkovou permanentku a vstupenky zakoupené přes systém Ticketstream.Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek