ČERVEN 2017

Pokladna je otevřena: PONDĚLÍ - ČTVRTEK 8 - 17 hodin a PÁTEK 8 - 15 hodin a vždy 1 hodinu před představením!

Vstupenky je možné zakoupit nově v internetovém předprodeji a také v Turistickém informačním centru (Náměstí Přemyslovců 165).

Rezervace vstupenek je na tel.: 325 512 253, Obchodní oddělení divadla 325 511 210.

POZOR!!!

Vstupenky rezervujeme pouze na 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!

Prosíme všechny návštěvníky divadla, aby svá místa v hledišti zaujali včas a nerušili svým pozdním příchodem ostatní diváky a účinkující!

PŘÍSNÝ ZÁKAZ VSTUPU DO HLEDIŠTĚ S JÍDLEM A PITÍM!

1.6.2017 18.00 CABARET

150 Kč, senioři 100 Kč, abonenti 100 Kč

Natáčení TV pořadu.

Prodej vstupenek pouze na pokladně divadla a v Turistickém informačním centru!

Vstupenky jsou nečíslované.

Účinkují: Taneční studio NO FEET, Antonio Alvarez, Zdeněk Šupka, Natali Šupka, Richard Nedvěd, Vladimír Hron, Patricie, Mirai, Pavel Kaiser, Miriam Holá, Václav Neckář, UDG, Marta Dvořáková, Elis, Roman Pavlíček - Hollywood dance

3.6.2017 19.30
HVĚZDA

340 Kč

ONE WOMAN SHOW EVY HOLUBOVÉ
Původní česká ONE WOMAN SHOW věnovaná Evě Holubové. Komedie o fiktivní seriálové herečce se odehrává během nejdivočejšího týdne jejího života. HVĚZDA s humorem odkrývá zákulisí českého showbyznysu a s nadhledem líčí osobní problémy neznámé herečky, která po pětatřiceti letech u oblastního divadla nečekaně zazáří v televizním seriálu..

4.6.2017 19.30

A/ TEĎ NE!

420 Kč

Doprodej vstupenek od 15.5.2017.

Frederik je úspěšný muž. Má krásnou ženu, dobré postavení, prosperující firmu. Jednoho dne ale srazí autem bezdomovce a vůbec netuší, jak se tato událost vepíše do jeho života. Ve Frederikově životě totiž nic není takové, jak se zdá. Miluje svou ženu? Nebo jí podvádí? Daří se jeho firmě? Anebo naopak? A co teprve, když se během jediné noci všechny pochybnosti potkají na jednom místě, v jednom bytě… Ne, na nic z toho teď očividně není ta pravá chvíle! Nebo ano?

Hrají: Michal Dlouhý, Kristýna Frejová, Jana Kotrbatá / Beata Kaňoková, Filip Čapka / David Punčochář, Kamil Halbich

Režie: Daniel Hrbek

Produkce: Činoherní studio Bouře

7.6.2017 16.30 - 18.30

INSPIRATIVNÍ KAVÁRNA

zdarma

Téma: Skutečně zdravá škola

Skutečně zdravá škola je komplexní program zdravého školního stravování. Snaží se, aby si děti jídla vážily, dokázaly si jej vychutnat a věděly, odkud jídlo pochází a jak vzniká. Skutečně zdravá škola pomáhá dětem v rozvoji dovedností a návyků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

Malá scéna

21.6.2017 10.00

V STUDNI

 

Dopolední představení nejen pro školy.

22.6.2017 18.00

V STUDNI

Vstupné dobrovolné

ZUŠ B. M. Černohorského připravila se svými žáky operu českého skladatele Viléma Blodka (Nastudoval Petr Dolejší).

V studni je komická opera.


ABONMÁ 2017/2018

 

 

Prodej abonmá od 1.6. do 25.8.2017.

STÁVAJÍCÍM ABONENTŮM REZERVUJEME JEJICH MÍSTA DO 30.6.2017!


ODVOLÁNÍ

18. září 2017 od 19.30 hodin

Mark Dolson - student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze, pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty, zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor otec Farley. My všichni máme volbu, zda zvolíme pohodlí a jistoty a budeme slepí k tomu, co se kolem nás děje, a nebo v sobě kousek toho „pošetilce a snílka“ najdeme.


Divadelní hra Odvolání amerického dramatika s italsko-irskými a rusko-židovskými kořeny Billa C. Davise, který není u nás příliš známý, měla premiéru v Manhattan Theatre Club a poté byla přenesena na Broadway, kde získala cenu Outer Critics Circle Award. Odvolání má též filmovou podobu, ve které excelovali Jack Lemmon a Zeljko Ivanek, a tato filmová adaptace byla kritikou označena za jeden z nejlepších deseti filmů roku. Hra se zabývá tématem nezávislosti jedince v tradičně fungující instituci. Tu zde zastupuje katolický seminář: mladý posluchač se obrátí na populárního a věřícími velmi oblíbeného faráře o radu a pomoc. Začne však narážet nejen na církevní řád, ale především na zkostnatělost pozemských zástupců církve. Za své neortodoxní přístupy má být vyhoštěn ze semináře. Tato hra je propracovanou studií charakterů, ale oplývá i komickými situacemi, které její apel nijak nesnižují, naopak zdůrazňují hlavní téma a myšlenku, a to je osobní odvaha každého z nás. Francouzská inscenace byla oceněna v Paříži cenou Moliére Award za dramatický text.

Produkce: Divadlo v Řeznické

Hrají: Miroslav Táborský a Filip Cíl


CHVILKOVÁ SLABOST

19. října 2017 od 19.30 hodin

Audrey a Tony. Tony a Audrey. Dvacet let manželství. Dvě děti. Dva roky po rozvodu.


On, úspěšný kameraman z reklamky, čerstvě oženěný s podstatně mladší dívkou, s níž právě čeká dítě. Ani ona na první pohled nestrádá – od svatby s jejím novým partnerem ji dělí už jen tři dny. Bývalí manželé přijíždějí na venkovskou chalupu, kterou spolu kdysi sdíleli a která se má nyní prodávat, aby se podělili o nábytek a jiné cennosti. Přijíždějí se vším zdánlivě vyrovnaní a smíření, s nadějnou vyhlídkou na své nové životy. Navíc jejich společné setkání s odstupem času jenom potvrdí, že se nemohou vystát. Nemohou si říct ani dvě slova, aby si vzájemně nevlítli do vlasů. Přesto se pustí do úklidu chalupy a na povrch začnou vyplouvat dosud nezjevené skutečnosti – a Audrey s Tonym dojde, že pořádek si musejí udělat především ve svých vztazích.
Podlehnou této "chvilkové slabosti" a přehodnotí své dosavadní životní postoje a názory na toho druhého? A jak tím vším zamíchá jejich osmnáctiletá, rebelská dcera Lucy?
Situace se komplikuje a vše dopadne jinak, než by divák předpokládal. Zdánlivě ukončená životní kapitola může mít pokračování...

Produkce: Divadlo v Rytířské

Hrají: Petra Špalková, David Matásek a Sandra Černodrinská


STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ

listopad 2017

Nejnovější dramatizace dnes již klasického díla Oscara Wildeho posunula jeho příběh do současnosti. Nejde o nepřirozené šroubování literární klasiky do 21. století, ale pouze o nenásilnou aktualizaci některých drobných reálií tak, aby byl příběh přitažlivější pro současné publikum. Samotné vyprávění příběhu je volnější a nedrží se předlohy za každou cenu. V textu je kladen důraz především na humor a komické situace, které jsou řetězeny tak, aby divák nemusel tzv. „čekat na vtip“, ale aby se bavil kontinuálně po celou dobu představení. Také charaktery hlavních postav jsou vykresleny o něco detailněji, pevněji a komediálněji, než-li je tomu u originálu. Můžeme tedy hovořit o klenotu evropské literatury, který byl oprášen a zrestaurován tak, aby mohl být uváděn na divadelních prknech současnosti. Autorem dramatizace na základě překladu J. Z. Nováka je mladý komediograf Roman Vencl.

Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.

Režie: Jaroslav Kříž

FRANKIE & JOHNNY

prosinec 2017

Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky...


I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!
Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí. Jednou večer spolu náhodou skončí v posteli. A je tady obyčejně neobyčejné ráno. Zatímco Frankie vše považuje za drobnou aférku, protože zklamání z mužů zažila už dost, Johnny se zamiloval. V první chvíli se zdá, že jejich vztah nemůže fungovat. Ani jeden nejsou už nijak mladí. Ona má za sebou několik nepovedených lásek. On rozpadlé manželství. Po sérii vtipných slovních přestřelek a klasických nedorozumění svitne jakási naděje. Že by ti dva měli ještě šanci...?

Hrají: Tereza Kostková a Aleš Háma


VÁNOČNÍ KONCERT

17.prosince 2017

VÁNOČNÍ KONCERT

BONUSOVÁ NABÍDKA PRO ABONENTY!

Své sedadlo si každý majitel abonentní vstupenky musí potvrdit do 31.10.2016.

Jinak bude jeho vstupenka na toto představení dána do volného prodeje.


účinkují:

SMYČCOVÝ ORCHESTR ARCHI A HOSTÉ


2. POLOLETÍ


DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ

17. ledna 2018 od 19.30 hodin

Strhující divadelní hra ze soudního prostředí o hledání viny a odpovědnosti.


Dvanáct rozdílných mužů, porotců, rozhoduje o vině či nevině člověka - šestnáctiletého kluka, který je obviněn z vraždy. Jen jediný z porotců pochybuje o jeho vině a svou pochybností rozpoutá souboj slov, faktů, důkazů a ovlivňování, v němž se postupně odkrývají zákoutí lidského charakteru každého z porotců. Hra Reginalda Rose mistrovsky a detailně vykresluje duševní pochody zúčastněných aktérů. Ve skvostně, svědomím či lhostejností, budované dusné atmosféře je nahlodáváno přesvědčení nejen ostatních porotců, ale i divákovo.
Titul Dvanáct rozhněvaných mužů proslavil především kultovní film režiséra Sydneyho Lumeta z roku 1957, který byl několikrát nominován na Oscara a získal spousty celosvětových ocenění.

Produkce: Divadlo Radka Brzobohatého

Hrají: Ernesto Čekan, Miloslav Mejzlík, Petr Oliva, Antonín Hardt, Petr Vágner, Jiří Chvalovský, Karel Hábl, Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Přemysl Pálek, Martin Sochor, Vojtěch Efler, Miloslav Nejedlý

 


VRAŽEDNÝ PÁTEK

únor 2018

Absurdní, ale napínavé, zcela mimořádné, hrozivé, propletené, se směsicí patosu, černého satirického humoru a napjatého stylu odvozeného ze střídání fantazie a reality.
V této divadelní hře s prvky dokumentárního dramatu, je téma holocaustu uchopené velmi nekonvečně a zdánlivě kontroverzně. Jedná se o provokativní pokus přimět diváka o nazírání viny i z jiných úhlů, a zároveň přes briskní sarkasmus je to niterná humanistická zpověď člověka, kterého nečekaně dostihne minulost.
Stanislav Zindulka se umístil na druhém místě v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2013 v anketě I-divadlo.cz.
Tato inscenace získala Cenu diváků na Festivalu divadla 2-3-4 herců 2014 v Třebíči.

Hrají: Stanislav Zindulka a Jakub Zindulka


RŮŽE PRO ALGERNON

březen 2018

Tragikomický příběh dementního muže, který chce být chytrý.

Nejúspěšnější inscenace spolku Kašpar.

Hrají: Jan Potměšil, Petr Lněnička / Jakub Špalek / Tomáš Stolařík, Lukáš Jůza / Míla Tichý, Barbara Lukešová/ Eva Elsnerová / Markéta Coufalová


TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA

duben / květen 2018

Hrají: Ondřej Dvořák, Jiří Kraus, Regina Razovová, Zita Benešová, Michaela Krausová, Bohuslav Patzelt, Jakub Dostál, Karolína Herzinová/ Tereza Krippnerová, William Valerián, RODINA SINGHOVA - ALFI ALL STARS BAND: Daniel Pláňa Plánička, Pavel Lenský Jirák, Jaroslav Tchenda Čerych, Karel Šípus Šimon, William Valerián, Tomáš The Boss AlferiDivadelní adaptace kultovní knihy Sue Townsend je činoherním retro muzikálem pro teenagery i jejich rodiče. Úsměvný příběh o nástrahách dospívání je protkán spoustou dobových šlágrů osmdesátých let opatřených novými a velmi originálními texty.Režie: Petr Svojtka

Produkce: Městské divadlo v Mostě

 

Divadelní školička
29
29.6.2017

Zápis do zájmového kroužku DIVADELNÍ ŠKOLIČKA bude v pondělí 18.9.2017 od 15.00 do 17.00 hodin.

Informace o prodeji vstupenek
26
26.5.2017

Prodej vstupenek na večerní představení spouštíme vždy k 1. a 15. dni v měsíci.

Sledujte náš web a facebook, kde pravidelně dáváme informace o zahájení prodeje vstupenek!

DÁRKOVÉ POUKAZY V PRODEJI!
29
29.11.2016

Novinka!
Dárkový poukaz na vámi zvolenou částku nyní na pokladně divadla! Platnost poukazu je 6 měsíců.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky a pohádkovou permanentku.Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek