PŘEDPLATNÉ NA SEZÓNU 2015/2016

 

PRODEJ ABONMÁ POUZE NA POKLADNĚ DIVADLA OD 19. května do 11. září 2015.

STÁVAJÍCÍM ABONENTŮM REZERVUJEME MÍSTA DO 19. června 2015!

VÝHODY PŘEDPLATNÉHO:

  • Zakoupením abonmá ušetříte
  • Máte zajištěné stálé místo v hledišti divadla na vybrané inscenace uvedené v tomto programu pro abonmá 2015/2016
  • Žádné starosti a úspora času při nákupu vstupenek
  • Abonentní vstupenka je přenosná, můžete ji zapůjčit jiné osobě, pokud nemůžete představení navštívit
  • Měsíční program divadla zasílán na e-mail + pravidelné informace o premiérách, významných hostech, mimořádných představení, koncertech, výjimečných slevách a zajímavostech
  • Divadelní předplatné může být i vítaným dárkem pro Vaše blízké. Nadělte jim hodnotné zážitky a dobrou zábavu!

 

O případném zrušení představení (např. z důvodu nemoci některého z herců) budete ihned telefonicky a elektronicky informováni. V případě změny tel.čísla prosíme o nahlášení nových údajů.

 

CENY PŘEDPLATNÉHO:

PŮLROČNÍ ABONMÁ (říjen - prosinec 2015): 1.450,- Kč,

do 19.6.2015: 1.350,- Kč

PŮLROČNÍ ABONMÁ (leden - květen 2016): 1.350,- Kč

CELOROČNÍ ABONMÁ (říjen 2015 - květen 2016): 2.500,- Kč


 

PROGRAM:


 

KAŽDÝ ROK VE STEJNOU DOBU

ŘÍJEN 2015

Osudové setkání dvou lidí, on ženatý, ona vdaná. Brilantní komedie, která oslovila diváky na celém světě. Je v ní víc než lechtivá zápletka a rozverné situace. Rozpětí pětadvaceti let, v němž se mění chování, oblečení i názory obou protagonistů, tvoří kalendář událostí a nálad, které zmítaly v rozmezí let 1951 až 1975 americkou společností.

Hrají: Veronika Freimanová a Zdeněk Žák

Režie: Jiří Menzel

Produkce: Divadlo Bez zábradlí

 


PŮLDRUHÉ HODINY ZPOŽDĚNÍ

8. listopadu 2015 od 19.30 hodin

Po třiceti letech manželství je nejvyšší čas mnoho věcí zásadně změnit. Manželé Sansieuovi se jednoho dne během devadesáti minut pokusí o sexuální renesanci, revoltu proti zavedeným manželským stereotypům a vymetení nudy ze svého života. Podaří se jim to?

Na světě je to zařízené tak, že ženy rodí děti a muži se starají o potravu. Je to sice nefér, ale já u toho nebyl, když se to organizovalo,“ říká čerstvý penzista Pierre své ženě Laurence, která mrmlá, že celý život strávila jako hospodyňka ve zlaté kleci, místo aby utvářela svět z křesla ministryně zahraničí. Je jí šumafuk, že už dávno měli být na večeři u přátel, jí je na umření a potřebuje si o tom promluvit. Hrdinčina trudnomyslnost odstartuje vtipné, hořké a pravdivé povídání o utrpení monogamie, životních nespravedlnostech a o šrámech, jež na člověku zanechá spokojený manželský život.

Hrají: Daniela Kolářová a Milan Lasica

Režie: Patrik Hartl

Produkce: Studio DVA


ÚČA MUSÍ PRYČ!

27. listopadu od 19.30 hodin

Pedagogická hořceostrá komedie, odehrávající se v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů dětí a očekávají jejich třídní učitelku. Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! Ta však nedává svoji kůži zadarmo - nastaví rodičům zrcadlo...

Hrají: Petra Špalková, Linda Rybová, Kateřina Winterová, Igor Chmela, Jana Janěková ml., David Prachař

Produkce: Divadlo Verze

Režie: Thomas Zielinski


 

NÁVŠTĚVY U PANA GREENA

8. prosince 2015 od 19.30 hodin

Legrační i dojímavý příběh lásky a odpouštění. Náhodná automobilová nehoda přivádí do styku dva muže, které rozdělují dvě generace a kteří by se jinak nikdy nesetkali. Neštěstí navždy změní jejich životy. Jejich vztah zprvu naráží na kontrast kultur, postupně se mezi nimi hrotí problémy osamělosti, předsudky, netolerance. Plynou však týdny, odhalují se tajemství, prověřují se lidské vztahy a vytváří přátelství...

Hrají: Stanislav Zindulka a Matěj Hádek

Režie: Vladimír Michálek

Produkce: FDA

 


 

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ JAKUBA JANA RYBY

13.prosince 2015 od 15.00 hodin

VÁNOČNÍ KONCERT

BONUSOVÁ NABÍDKA PRO ABONENTY!

Své sedadlo si každý majitel abonentní vstupenky musí potvrdit do 30.10.2015.

Jinak bude jeho vstupenka na toto představení dána do volného prodeje.


účinkují:

SMYČCOVÝ ORCHESTR ARCHI A HOSTÉ

zpěv – sólisté Státní opery v Praze

 

 


 

2. POLOLETÍ

 


 

LENI

LEDEN 2016

Původní slovenská hra o fiktivním setkání dvou skutečných lidí - legendárního moderátora Johnnyho Carsona a kontroverzní Leni Riefenstahl, fotografky, tanečnice, herečky a v neposlední řadě i mimořádně nadané filmařky, která se stala „dvorní režisérkou“ Adolfa Hitlera. Lenina netypická a pozoruhodná minulost, plná vzestupů a pádů, se stává tématem a vyvstávají otázky odpovědnosti umělce za své dílo či hranic mezi uměleckou tvorbou, posluhováním ideologii a aktivní spoluúčastí na budování režimu...

Vilma Cibulková získala za roli Leni Cenu Thálie 2014 za mimořádný jevištní výkon.

Hrají: Vilma Cibulková, Dana Syslová, Ondřej Kavan, Daniel Krejčík

 

Režie: Viktor Polesný

Produkce: Divadlo v Řeznické


ZLOČIN V POSÁZAVSKÉM PACIFIKU

ÚNOR 2016

Hudební retrokomedie živě provázena originálními písněmi toužení a dálek z první republiky.

Úchvatný příběh o tom, kterak vyzývavě mladá slečna Luiza, dcera továrníka, skrze četná nebezpečenství až na vltavském parníku svého bujarého a rozjásaného štěstí dojde.

Budeme trnouti a o sličnou hrdinku se obávati na pikovické dráze železniční, v opuštěném srubu osady Ontário, v obávaných peřejích řeky Sázavy i v neprostupných lesích plných divé zvěře. Poblíž je však neohrožený jinoch, ošlehaný větry oceánů, s vždy dobře nabroušeným tomahawkem v ruce...

Osvědčená autorská dvojice režisér Ondřej Havelka a scénárista Martin Vačkář, která spolu vytvořila řadu úspěšných inscenací (mj. Má férová Josefína, Muži v ofsajdu, Saturnin) se ve své nové hudební retrokomedii zabývá módním fenoménem třicátých let – světem trampingu. Jde o střet svobodymilovných trampů s pražskou smetánkou. Zatímco zlatá mládež se potácí ve stinných údolích továrnického života, smetánku slíznou milovníci posázavských roklí. Nebo naopak...?

Hrají: Bohumil Klepl / Ota Jirák, Jaroslava Kretschmerová / Anna Polívková, Petra Nakládalová, Vojtěch Havelka, Petr Halíček, Petr Bucháček, Miroslav Babuský, Martin Zbrožek, Jakub Šafr, Rozalie Havelková / Denisa Barešová

Režie: Ondřej Havelka

Produkce: Divadlo Kalich a Městské divadlo Mladá Boleslav

 

 


 

 

KAŽDÉMU JEHO PSYCHOTERAPEUTA

BŘEZEN - DUBEN 2016

Psychoterapie je stále vyhledávanějším oborem. I u nás stoupá počet lidí, kteří trpí poruchami nejrůznějších duševního života a vzhledem k tomuto stavu vzrůstá i počet psychoterapeutických ordinací a také počet léčebných praktik a teorií. Žádný div, že se na trhu, vedle seriózních psychoterapeutů především z řad psychiatrů a psychologů, objevuje i nemálo šarlatánů. A právě do tohoto prostředí zabloudí Felix Bollmann, zlodějíček "pracující" v obchodních domech. 
Muž, který se ve svém pohnutém životě může prokázat i studiem několika semestrů zvěrolékařství. Bollmann - podvodníček s otevřeným srdcem a s nesmírnou pohotovostí. On je tím, koho člověk potkává jen zřídka kdy: počestný podvodník... Co se všechno může stát, když takovýhle typ zabloudí do psychoterapeutické praxe a když je "vpuštěn" na pacienty? Něco, co se stává i v životě: cosi docela pozoruhodného - v psychodžungli se najednou rozjasní a Bollmann slaví terapeutické triumfy! Jak podivné se zdají být jeho metody, tak obdivuhodné jsou výsledky. Laik žasne, odborník se diví! A tak se Bollmann stává "kavalírem neurotiků", který připomíná starou medicinskou moudrost: existenci uzdravující síly člověčenství. Že si při tom i Bollmann "přijde na své", to je věcí cti - ale vlastně je to vedlejší. 
Na své si ale rozhodně přijde především publikum.
Režie: Jaroslav Kříž
Produkce: Divadlo Nymburk s.r.o.


 

ÚHLAVNÍ PŘÁTELÉ

KVĚTEN 2016

Svěží francouzská komedie o tom, jak snadné je narušit dlouholeté přátelství... aneb co způsobí neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel.

Pierre a Marie jedou za svými dlouholetými přáteli Charlesem a Carole, kteří žijí v půvabném venkovském domě. Cesta je dlouhá a Pierre s Marií si krátí čas svou oblíbenou zábavou - pomlouváním. Není těžké uhodnout, kdo je v centru jejich pozornosti a na kom nenechají nit suchou. Bohužel víc než drobným nedostatkem se ukáže nepatrný detail. Pierre nezamkl klávesnici na svém jinak úžasném mobilu a omylem vytočil číslo svých hostitelů. Charles a Carole díky tomu v přímém přenosu poslouchají vše to, co si o nich jejich nejlepší přátelé myslí... Jsou šokovaní a taky naštvaní.

Ačkoli by bylo jednodušší návštěvu zrušit, rozhodnou se, že si se svými "nejlepšími přáteli" trochu pohrají. Bez servítek a ohledů využijí všech pravdivých i nepravdivých informací, které se o sobě dozvěděli, aby Pierrovi a Marii ukázali, že pomlouvat se opravdu nevyplácí! Výsledkem je samozřejmě skvělá zábava.

 

Hrají: Tereza Kostková, Miroslav Vladyka, Nela Boudová a Radek Holub

Režie: Jiří Seydler

Produkce: Divadlo v Rytířské

 

 


 ZÁPIS DO DIVADELNÍ ŠKOLIČKY
17
17.8.2015

Divadlo Nymburk nabízí pro Vaše děti možnost navštěvování zájmového uměleckého kroužku – DIVADELNÍ ŠKOLIČKA, který je zaměřen na umělecký projev (monology, dialogy, divadelní techniky), zpěv. Kroužek je pořádán od září 2015 vždy jednou týdně v pondělí od 15:00 do 17:00 hodin pod vedením Petra Pištěka. 
Zápis proběhne v pondělí 14.září 2015 od 15.00 hodin.

REKONSTRUKCE
20
20.5.2015

Z důvodu rekonstrukce elektroinstalace v celé budově divadla bude pokladna zavřena od 20.6. do 31.8.2015.

Pokladna divadla bude od 1.9.2015 otevřená.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!

NOVĚ MOŽNOST PLATBY KARTOU!!!
26
26.9.2012

Od 26.9.2012 můžete na pokladně divadla své vstupenky uhradit bezhotovostně - pomocí platební karty! Platit kartou nelze pouze přístavky, pohádkovou permanentku a vstupenky zakoupené přes systém Ticketstream.

PODMÍNKY REZERVACE VSTUPENEK
18
18.11.2011

Obchodní sděleni divadla:

Vstupenky rezervujeme pouze 5 dní od data rezervace, maximálně však 3 dny před konaným představením! V posledních třech dnech před konaným představení není možné již vstupenky rezervovat, ale koupit pouze v přímém prodeji!Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek