PŘEDPLATNÉ NA SEZÓNU 2014/2015

 

PRODEJ ABONMÁ POUZE NA POKLADNĚ DIVADLA OD 2. června do 12. září 2014.

STÁVAJÍCÍM ABONENTŮM REZERVUJEME MÍSTA DO 30. června 2014!

VÝHODY PŘEDPLATNÉHO:

  • Zakoupením abonmá ušetříte
  • Máte zajištěné stálé místo v hledišti divadla na vybrané inscenace uvedené v tomto programu pro abonmá 2014/2015
  • Žádné starosti a úspora času při nákupu vstupenek
  • Abonentní vstupenka je přenosná, můžete ji zapůjčit jiné osobě, pokud nemůžete představení navštívit
  • Měsíční program divadla zasílán na e-mail + pravidelné informace o premiérách, významných hostech, mimořádných představení, koncertech, výjimečných slevách a zajímavostech
  • Divadelní předplatné může být i vítaným dárkem pro Vaše blízké. Nadělte jim hodnotné zážitky a dobrou zábavu!

 

JAK ZÍSKAT ABONENTNÍ VSTUPENKU?

  • Nový zájemce: vybere si z volných míst do 30.června 2014 nebo až z míst uvolněných od 1.července do 12.září 2014

Dosavadní abonenti:

  • Pokud svá místa měnit nechtějí, zaplatí si svou abonentku (hotově, bezhotovostně, po domluvě i na fakturu) na pokladně divadla do 30.června 2014.
  • Pokud svá místa chtějí vyměnit, mají na výběr z následujících možností: vyberou si z volných míst ihned a nebo až z míst uvolněných dne 1.července 2014 - 12.září 2014.

Od 3.července do 3.srpna 2014 bude divadlo zavřené z důvodu dovolené.

O případném zrušení představení (např. z důvodu nemoci některého z herců) budete ihned telefonicky a elektronicky informováni. V případě změny tel.čísla prosíme o nahlášení nových údajů.

 

CENY PŘEDPLATNÉHO:

PŮLROČNÍ ABONMÁ (říjen - prosinec 2014): 1.450,- Kč,

do 30.6.2014: 1.350,- Kč

PŮLROČNÍ ABONMÁ (únor - květen 2015): 1.350,- Kč

CELOROČNÍ ABONMÁ (říjen 2014 - květen 2015): 2.500,- Kč


 

PROGRAM:


 

VYHAZOVAČI

23.října 2014 od 19.30 hodin

Představení (nejen) pro mladé...Neuvěřitelně vtipný a nesmírně lidský příběh, především pro mladší publikum, se točí kolem disco clubu Cinders. Čtyři vyhazovači, na první pohled tvrdí a ostřílení chlapíci, kteří se musí pohotově rozhodnout, náctiletí hoši připravující se na svůj velký večer, roztomilé nakadeřené slečny užívající si narozeninovou párty, 1 kněz, 2 rapeři a mnoho dalších postav ztvárněných čtyřmi zpívajícími herci. Komická paleta lidských charakterů, z nichž ovšem každý nabízí svůj osobitý příběh. Energií sršící hudební komedii doplňuje skvělá hudba a písně Ondřeje Brzobohatého.

Hrají: Ondřej Brzobohatý/Přemysl Pálek, Ernesto Čekan, Vojtěch Hájek, Petr Vágner

Produkce: Divadlo Radka Brzobohatého

Autor: John Godber, režie: Marián Kleis, hudba: Ondřej Brzobohatý

DOPRODEJ VOLNÝCH VSTUPENEK OD 15.9.2014!

 


OTEVŘENÉ MANŽELSTVÍ

6. listopadu 2014 od 19.30 hodin

Zoufale jedovatá tragikomedie o odvrácené straně lásky

Brilantní tragikomedie o jednom svérázném manželském páru z pera italského dramatika Daria Fo (nositele Nobelovy ceny za literaturu) a jeho ženy Franky Rame je hereckou příležitostí pro dva vynikající herce – Janu Krausovou a Karla Rodena.

Komedie je věčným střetem mužského a ženského principu a groteskním bojištěm vztahu mezi dvěma lidmi, kteří se při komicky neohrabaném hledání lásky a souznění v partnerském životě ubíjí navzájem. Především však diváci mohou prostřednictvím smíchu, při úzkostlivém střetávání v konfliktních situacích, proniknout do nitra těchto postav a oblíbit si je i s jejich slabostmi a nedokonalostmi.

Hrají: Karel Roden a Jana Krausová

Produkce: Studio DVA

Autor: Dario Fo a Franca Rame, režie: Patrik Hartl

DOPRODEJ VOLNÝCH VSTUPENEK OD 15.9.2014!

 


CHARLEYOVA TETA

27. listopadu 2014 od 19.30 hodin

Charleyova teta je jednou z nejlépe napsaných komedií všech dob a patří tak do „zlatého fondu“ tohoto žánru. Skýtá výjimečné komediální herecké příležitosti, a to zdaleka nejen v roli Babberleyho, obsahuje řadu velmi překvapivých situací a kromě výrazného hereckého rozehrávání vtipných momentů vybízí k brilantní konverzaci té nejlepší anglické tradice. Mladí spolužáci z oxfordské univerzity Charley a Jack jsou zamilovaní až po uši do Kitty a Amy. Touží se co nejdříve zasnoubit se svými láskami. Ale problém je v tom, že jim chybí oficiální doporučení vážené osoby, jak vyžaduje dobová etiketa. Jako na smilování tedy oba čekají na příjezd Charleyho bohaté tety z Brazílie, aby za její pomoci mohli dosáhnout vysněného cíle. Ovšem teta má zpoždění a Jack s Charleym se tak dostanou do svízelné situace, neboť jejich vyvolené již mají každou chvíli přijít! Všichni začnou být natolik netrpěliví, že realizaci odvážného nápadu již nelze odkládat: jejich záchranou se má stát spolužák lord Babberley, který je obvykle „pro každou špatnost“. Když tedy nakonec chtě nechtě svolí, že bude v přestrojení představovat Charleyovu tetu, aby spolužákům pomohl, vůbec netuší, do jak komplikovaných situací ho to přivede. A co teprve, když se pak objeví i skutečná teta!

Hrají: Ladislav Špiner, Václav Dušek, Jan Musil, Petr Borovec, Dagmar Novotná a další.

Produkce: Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Milan Schejbal

 


 

VZTAHY NA ÚROVNI

11. prosince 2014 od 19.30 hodin

Vztahy na úrovni je velmi svižná moderní komedie ze zákulisí vysoké politiky,která nevynechává ani milostný život mužů sedících na vlivných křeslech v Evropské obchodní komisi.

I prostorná exkluzivní ložnice s velikou kruhovou postelí může být náhle těsná…
Přesně takové „převýšení poptávky nad kapacitou“ nastane v bláznivé komedii známých anglických dramatiků. Šéfredaktor a spolumajitel nepříliš prosperujícího nakladatelství dětské literatury Philip Markham se svou ženou Joanou původně plánovali strávit večer mimo domov. Byt proto hodlá k jednomu ze svých četných mimomanželských záletů využít Philipův obchodní společník Henry Lodge… Netuší ale, že za stejným cílem k Markhamovým směřuje jeho žena a Joanina kamarádka Linda, která se rozhodla nevěru Henrymu oplatit. Tatáž ložnice má také posloužit k milostným hrátkám mladému bytovému architektovi Spenlowovi, který v současné době sídlo Markhamových zvelebuje… Kolotoč zoufalých zastíracích manévrů, nedorozumění a lží, nechtěných záměn osob se rozjíždí naplno. Jiskřivé humorné slovní i situační šarvátky nabírají na intenzitě. V momentu, kdy veškeré zádrhele a konflikty dospějí k urovnání a ke zklidnění, zaskočí diváky ještě náhlá brilantní pointa.

Hrají: Lukáš Vaculík, Ivana Andrlová/Olga Želenská/Vlasta Žehrová, Viktor Limr, Martin Sobotka/Martin Zounar, Monika Absolonová/Kateřina Hrachovcová, Mahulena Bočanová/Adéla Gondíková/Vlasta Žehrová a další.

Produkce: Divadelní společnost Háta

Režie: Antonín Procházka

 


 

ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ JAKUBA JANA RYBY

13.prosince 2014 od 15.00 hodin

VÁNOČNÍ KONCERT

BONUSOVÁ NABÍDKA PRO ABONENTY!

Své sedadlo si každý majitel abonentní vstupenky musí potvrdit do 31.10.2014.

Jinak bude jeho vstupenka na toto představení dána do volného prodeje.

účinkují:

SMYČCOVÝ ORCHESTR ARCHI A HOSTÉ

zpěv – sólisté Státní opery v Praze

Program: B. Britten Simple symphony, A. Fils Sinfonia G-dur, A. Rubinstein Melodie, J.J. Ryba Česká mše vánoční

 


 

2. POLOLETÍ

 


 

TŘI MUŽI NA ŠPATNÉ ADRESE únor 2015

Zlý sen? Fantasmagorická představa? Skutečnost? Halucinace? Hromadné šílenství? Jsou zde tři dospělé osoby mužského pohlaví a všechny tři si spletou adresu. Je to normální? V této vynikající italské komedii není normální skoro nic. Ale téměř vše se dá vysvětlit!

Hrají: Karel Heřmánek, Bohumil Klepl, Zdeněk Žák, Jana Šulcová, Johanna Tesařová

Produkce: Divadlo Bez zábradlí

Režie: Boris Štědrin


CRY BABY CRY

31. března 2015 od 19.30 hodin

CRY BABY CRY je autorská inscenace hereckého kolektivu Švandova divadla. Jedná se o divadelně zrychlený kurz dnes tak populárního life coachingu. Na kouče kurzu v podání Jaroslava Šmída nebo Michala Dlouhého se vrhne hned pět žen toužících vyřešit své problémy, které nám život přináší. Může nás ale vůbec někdo naučit, jak žít a jak být šťastný? Určitě vás pobaví snaha o pozitivní myšlení ambiciózní sportovkyně v podání Petry Hřebčíkové, Kláry Cibulkové jako typické manželky podnikatele, Kristýny Frejové coby světaznalé novinářky či zakomplexované Réky Derzsi/Evy Vrbkové. A navíc i díky roli zralé operní pěvkyně Blanky Popkové poodhalíme roušku uměleckého života. Nevíte co se svým životem? Cítíte se nespokojení, nenaplnění, nemilovaní? V psychycké nepohodě? Máte problémy s partnery, s navazováním vztahů, se sebedůvěrou, s vnímáním sebe sama? Chcete změnu, ale bojíte se, že vám nic nemůže pomoci? Mýlíte se! I vy se můžete změnit, pokud budete chtít. S našimi life coachingovými kurzy totiž můžete změnit svůj život. Proč to nezkusit? Nabízíme vám zcela jedinečný kurz, který vám pomůže naít cestu sama k sobě! Naši kvalifikovaní, odborně vyškolení lektoři jsou tu jen pro vás. Přijďte na naši skupinovou lekci a naučte se, jak pracovat se vými emocemi, jak pozitivně myslet a aktivně řešit veškeré situace, které vám život přináší.

Hrají: Michal Dlouhý/Jaroslav Šmíd, Klára Cibulková, Petra Hřebčíková, Kristýna Frejová, Blanka Popková, Ráka Derzsi/Eva Vrbková

Produkce: Švandovo divadlo na Smíchově

Režie: Martina Krátká

 


 

MOLLY SWEENEY duben 2015

Česká premiéra psychologického dramatu vynikajícího irského dramatika o slepotě skutečné i domnělé, a opravdových zázracích života.

Jako dítě oslepla. Vytvořila si svůj vlastní svět a dala svému životu smysl. Její manžel osud své ženy sdílí. Miluje ji, ale není schopen uvěřit tomu, že život bez očí může být plnohodnotný. Roky zasvětil pátrání po nějakém zázračném léku, který by dal jeho ženě Molly zrak. Lék nachází v okamžiku, kdy už přestal doufat. I lékař, který je schopen „zázračnou“ operaci provést, už přestal věřit sám sobě a své dovednosti. Touha dát zrak ženě, kterou oba vnímají jako výjimečnou bytost , je spojí, zaktivizuje, přiměje všechny tři jít až na hranice svých možností a prozkoumat svoje vlastní meze. Friel, vynikající irský dramatik, nekomponuje dějové hry, ale dramata s hlubokým psychologickým ponorem. Dává nám nahlédnout do nejhlubších pater lidského vědomí i podvědomí a vede nás krok za krokem labyrintem duše svých hrdinů. Zve nás na cestu, která se v důsledku ukazuje napínavější a vzrušivější než mnohá akční dramata. Na začátku jsou tři lidé, kteří se zdají být jasně definovaní. Na konci stojíme před otázkou, kdo z nich byl skutečně slepý? Netradiční forma hry klade nesmírné nároky na všechny tři představitele, jimž ovšem nabízí nevšední herecké příležitosti.

Hrají: Dana Batulková, Vasil Fridrich, Aleš Procházka

Produkce: Městská divadla pražská

Autor: Brian Friel, režie: Ondřej Zajíc


 

MANŽELSKÝ POKER květen 2015

Poker je naprosto geniální hrou především z toho důvodu, že díky své zdánlivé jednoduchosti, která přebíjí skrytou komplexnost, může oslovovat nejširší spektrum klientů. Přestože je poker považován za karetní hru, jedná se spíše o střet...

V životě nastávají situace, kdy dochází k „vyložení karet na stůl“, takže „karty jsou rozdány“ a jednotlivá kola vysvětlování a slovních říček, které ve své hře popsal slavný autor, mistr francouzské konverzační komedie Marc Camoletti (mimochodem autor jedné z našich nejúspěšnějších komedií A do pyžam) Vás dokonale pobaví.

Hrají: Jiří Langmajer, Daniela Šinkorová, Kateřina Pindejová, Adéla Gondíková/Andrea Kerestešová, Andrea Kerestešová/Michaela Sejnová, Jan Kratka, Petr Stach

Režie: Petr Hruška

Galerie fotografií
Otevírací doba
11
11.6.2014

 

Otevírací doba v srpnu: Po - Pá: 8.00 - 14.00 hodin

ZÁPIS DO DIVADELNÍ ŠKOLIČKY
10
10.6.2014

Zápis do kroužku DIVADELNÍ ŠKOLIČKA bude probíhat dne 15.září 2014 od 15.00 hodin v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zde se také dozvíte více informací. Cena za pololetí je 1.200,- Kč.

VSTUPENKY V PRODEJI!
02
02.6.2014

Vstupenky na tato představení jsou nyní v prodeji!

JAKUB SMOLÍK s kapelou - 30.9.2014

PAŠÁCI & HADI - 11.10.2014

CAVEMAN - 13.10.2014

MICHALOVI MAZLÍČCI - 9.11.2014

SCREAMERS - 11.11.2014

MŮJ BÁJEČNÝ ROZVOD (Eliška Balzerová) - 24.11.2014

ABONMÁ 2014/2015
22
22.5.2014

Prodej abonmá pouze na pokladně divadla od 2.června do 12.září 2014.

Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa do pondělí 30.června 2014!

Od 3.července do 3.srpna bude divadlo zavřené z důvodu dovolené!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!
08
08.4.2013

NÁŠ ONLINE PŘEDPRODEJ VSTUPENEK SLOUŽÍ POUZE PRO PRODEJ.

REZERVACE JE MOŽNÁ POUZE TELEFONICKY NEBO OSOBNĚ NA POKLADNĚ DIVADLA A V TURISTICKÉM INFORMAČNÍM CENTRU!!!Zobrazit všechny novinky »
odebírat zrušit zasílání novinek